Łódź wspiera startupy i zaprasza w czerwcu na Startup Days

Startup Days to bezpłatne wydarzenie skierowane do osób, które prowadzą własny startup i chcą go skonsultować z liderami biznesu, oraz dla ludzi zainteresowanych tematyką nowych technologii oraz innowacji. Gośćmi pierwszej edycji będą m.in. Sławomir Lachowski- założyciel mBanku, Artur Urbański- współzałożyciel AMG.net (dzisiaj ATOS) oraz Bartłomiej Gola wraz Arkadiuszem Piechockim- założyciele funduszu inwestycyjnego SpeedUp Venture Capital Group.

Startup Days to wydarzenie skierowane do wszystkich, którzy prowadzą własny startup lub planują jego założenie. Uczestnicy przedstawią swoje projekty specjalistom z branży startupowej oraz właścicielom dużych przedsiębiorstw. To nie wszystko! W programie znajdą się także prelekcje wygłoszone przez zaproszonych gości oraz mentoring, czyli kolejny etap pracy nad zgłoszonymi do wydarzenia projektami. Głównym celem wydarzenia jest wsparcie merytoryczne łódzkich projektów startupowych oraz integracja osób zainteresowanych nowymi technologiami oraz prowadzeniem własnego biznesu. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poszerzyć wiedzę np. na temat budowania trakcji w startupie i tego, jak przygotować się do rozmowy z potencjalnym inwestorem.

Startup Days to cykl  wydarzeń, których ideą jest łączenie doświadczonych biznesmanów z początkującymi przedsiębiorcami i motywowanie młodych ludzi do przekłuwania swoich pomysłów w realne działanie. Chcemy ich wesprzeć, dać im możliwość dopracowania swoich planów pod okiem ekspertów i pokazać, że mogą na nas liczyć. Nasz projekt został objęty honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi oraz Marszałka Województwa Łódzkiego, z czego jesteśmy bardzo dumni – opowiada Michał Zakrzewski, Prezes Inkubatora Elektrotechniki Brukowa Business Center, który jest organizatorem wydarzenia.

Cykl wydarzeń dla startupów

Startup Days to cykl trzech, darmowych imprez. Pierwsza z nich odbędzie się 3 i 4 czerwca w biurowcu BBC przy ulicy Brukowej 12 w Łodzi.  Podczas  wydarzenia osoby, które mają swój startup spotkają się ze znanymi inwestorami i  innowatorami biznesu. Uczestnicy będą mogli wysłuchać i skorzystać z porad autorytetów.

Kolejna odsłona odbędzie się pod szyldem Startup Days – Workshop. Tym razem uczestnicy będą mieli okazję zadać nurtujące ich pytania z zakresu księgowości, prawa, PR czy marketing, na które odpowiedzą specjaliści pracujący na co dzień w Brukowa Business Center.

Ostatnia z imprez, czyli Startup Challenge, będzie polegała na prezentacji gotowych już biznesplanów przedstawicielom funduszy inwestycyjnych. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób mogą pozyskać środki na sfinansowanie swojego biznesu.

Sięgnij po radę ekspertów

Uczestnicy Startup Days spotkają się ze znanymi przedstawicielami biznesu. Swoją obecność na wydarzeniu potwierdził, m.in.:

  • Sławomir Lachowski, twórca i założyciel mBanku;
  • Artur Urbański, współzałożyciel AMG.net (dzisiaj ATOS);
  • Adam Wesołowski – ekspert Google Developers, wcześniej Head of Marketing w PizzaPortal;
  • Bartłomiej Gola oraz Arkadiusz Piechocki, inwestorzy, współzałożyciele funduszu inwestycyjnego SpeedUp VC.;
  • Piotr Bucki, przedsiębiorca, ekspert od komunikacji i wystąpień publicznych;
  • Michał Kulka; współzałożyciel Lawmore, kancelarii specjalizującej się w  w zagadnieniach związanych z prawem korporacyjnym, prawem własności intelektualnej i prawem nowych technologii.

Dlaczego warto?

Wydarzenie to doskonała okazja, aby zaprezentować startup doświadczonym przedstawicielom biznesu. Ich wiedza na temat rynku, doświadczenie w budowaniu biznesów jest ogromna, zatem ich wskazówki i porady na temat tego, jak zacząć, aby odnieść sukces będą cennym pakietem wiedzy biznesowej.

Startup Days to świetna okazja do skonfrontowania swojego pomysłu z opinią ekspertów, zyskania praktycznych porad od doświadczonych biznesmanów i poszerzenia swoich umiejętności np. z zakresu komunikacji. Mentorzy zdradzą m.in. jak rozmawiać z inwestorami by przekonać ich do swojego projektu – przekonuje Michał Izydorczyk, organizator Startup Days w Łodzi.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się na stronie https://startupdays.evenea.pl/

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi