Fundusz Arkley VC inwestuje w Robo Wunderkind

Arkley VC, fundusz który kryje się za sukcesem takich firm jak Zmorph 3D,rozszerza swoje portfolio o austriacki startup – Robo Wunderkind, umacniając tym samym swoją pozycję jednego z wiodących, hardware’owych funduszy VC w Europie. Zapewnił on startupowi rundę inwestycyjną w wysokości $500.000, w co zaangażowani byli również anioł biznesu Juergen Habichler i austriacki bank AWS.

Robo Wunderkind uczy podstaw robotyki i programowania już nawet pięcioletnie dzieci. Dzięki robotowi złożonemu z oddzielnych klocków i dedykowanej aplikacji, dzieci mogą poznać logikę kryjącą się za kodowaniem, poprzez “uczenie” robota nowych sztuczek. Zabawka może być rozbudowywana poprzez dodawanie nowych części, sensorów, kamer, czujników ruchu i wszelkiego rodzaju innych modułów, które umożliwiają rozwój robota wraz z wiekiem dziecka. Dodatkowo jeśli maluch znuży się nauką, zawsze może po prostu zbudować świetnie wyglądającego robota, ponieważ moduły Robo są kompatybilne z klockami Lego.

Firma przekroczyła ich dedykowany próg 70.000 USD podczas kampanii na Kickstarterze i zebrała ponad 240.000 USD. Obecnie rozpoczęła produkcję i przedsprzedaż dla tych, którzy nie zdążyli jeszcze zamówić swojego egzemplarza.

Rustem Akishbekov, CEO i założyciel Robo Wunderkind:

Zdecydowaliśmy się pracować z Arkley, ponieważ jest to jeden z niewielu na świecie funduszy specjalizujący się w hardware’rze i jedyny taki w Europie Centralnej.

“Podziwiamy pasję i zaangażowanie, które dostrzegliśmy u Rustem’a i Anny.” mówi Piotr Wąsowski CEO Arkley. “Jesteśmy również przekonani, że wiele wniesiemy do firmy pomagając w jej rozwoju i skalowaniu.”

Dzięki tej inwestycji Robo Wunderkind będzie w stanie rozwinąć nowe kanały dystrybucji, zwiększyć nakłady na marketing, a także wprowadzić na rynek nową aplikację mobilną Robo Play App już dziś. To prosty interfejs do programowania, pozwalający użytkownikowi stworzyć spersonalizowany panel sterowania robotem.

Przyszła wersja aplikacji ma być kompatybilna z innymi urządzeniami IoT,takimi jak kamery, światła czy sensory.

Rustem Akishbekov, co-founder i CEO Robo Wunderkind:

“Na początku, pragnęliśmy stworzyć interfejs, który mógłby obsługiwać nawet pięciolatek. Finalnie zbudowaliśmy platformę, która pozwala nam rozszerzać naszą grupę docelową i dosięgać starszych użytkowników. Z naszą aplikacją, każdy będzie mógł kontrolować swoje urządzenia IoT w sposób bardzo intuicyjny i spersonalizowany. Tak jak nasz robot przygotowuje dzieci na cyfrowy świat XXI wieku, tak nasza aplikacja otwiera wszystkim drzwi do świata IoT.”

Robo Wunderkind jest piątym hardware’owym startupem w rosnącym portfolio Arkley.

 

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi