Ostatnie dni na złożenie projektu w rundzie inwestycyjnej InnoEnergy

InnoEnergy, największy europejski akcelerator biznesu w energetyce, zaprasza autorów nowatorskich rozwiązań energetycznych do składania wniosków w ramach Rundy Inwestycyjnej 2017. Zainteresowanym zostało już tylko kilka dni na zgłoszenie swego akcesu i projektu, 7 kwietnia br. mija bowiem termin naboru.

InnoEnergy poszukuje nowych rozwiązań technologicznych w zakresie zrównoważonej energii, które mogą zrewolucjonizować przyszłość energetyczną Europy. Poza finansowaniem runda inwestycyjna ma także skrócić proces komercjalizacji dla najlepszych firm przez włączanie ich do sieci partnerów branżowych InnoEnergy – zrzeszającej ponad 250 podmiotów – reprezentujących liderów sektora, instytucje naukowe i uczelnie wyższe.

 Zrównoważony sektor energetyczny wymaga wprowadzenia nowych produktów i usług. Sam proces wdrożenia nowego rozwiązania w energetyce, od idei do jego wejścia na rynek, jest niezwykle interesujący. Stanowi jednak ogromne wyzwanie i jest czasochłonny, a celem jest odniesienie komercyjnego sukcesu. Obiecujące pomysły zbyt często tracą siłę przebicia, bo chociaż dostają dofinansowanie, brakuje im wsparcia na szeroką skalę – mówi Diego Pavia, CEO InnoEnergy.

W InnoEnergy aktywnie poszukujemy przełomowych technologii z wysokim potencjałem biznesowym, wymagających inwestycji i wsparcia, aby mogły zostać wdrożone. Wybrani wnioskodawcy, dzięki naszej wypracowanej przez lata pozycji w Europie, uzyskują dostęp do sprawnie działającego ekosystemu, łączącego autorów projektów ze start-upami, przemysłem i instytutami badawczymi, zapewniając im dodatkowe kompetencje i zasoby. Ponadto czynimy wszystko, by nowe technologie dotarły do odbiorców: umożliwiamy zaprezentowanie produktu na różnych rynkach, równocześnie zapewniając wsparcie w procesie industrializacji – dodaje Diego Pavia.

Od 2011 roku firma InnoEnergy zainwestowała już 157 milionów euro w 83 projekty innowacyjne, co przekłada się na prognozowaną sprzedaż na poziomie 3 miliardów euro. InnoEnergy wspiera komercjalizację i wdrażanie nowych technologii, takich jak na przykład polski XSensor, produkt opracowany przez firmę EC-Systems AMC. Jest to zestaw bezprzewodowych czujników, które dostarczają kluczowe dane operacyjne i informacje diagnostyczne w celu poprawy zarządzania i eksploatacji urządzeń przemysłowych, umożliwiając bardziej wydajne zarządzanie aktywami.

Runda inwestycyjna trwa do 7 kwietnia 2017 r.

Więcej informacji o procedurze składania wniosków znajdziecie: https://investmentround.innoenergy.com/ .

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi