Polska przejmuje przewodnictwo w Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców

Reprezentant Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i wiceprzewodniczący Forum Młodych Przedsiębiorców RIG w Katowicach Przemysław Grzywa został wybrany w sobotę 17.12.2016 na przewodniczącego Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców YES for Europe w kadencji 2017. Wyboru dokonali delegaci zgromadzeni na 6. Europejskiej Konferencji Młodych Przedsiębiorców (EYEC), która w dn. 16-18.12.2016 miała miejsce w greckich Salonikach. Przewodnictwo na 2017 rok przekazał  Polsce dotychczasowy szef YES for Europe Luca G. Donelli (z włoskiej organizacji młodych przedsiębiorców).

Do najważniejszych celów polskiej prezydencji należą: kontynuacja dotychczasowej strategii Konfederacji, organizacja 7. EYEC w Szwecji i 8. EYEC w Hiszpanii, przygotowanie unijnej delegacji młodych przedsiębiorców na Szczyt G20 Young Entrepreneurs’ Alliance 2017 w Berlinie oraz zorganizowanie w Polsce wydarzenia zapowiadającego berliński Szczyt G20.

To ogromne wyróżnienie dla Forum Młodych Przedsiębiorców i równocześnie dla całej Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, która oficjalnie reprezentuje polskich młodych przedsiębiorców w YES for Europe od 09.2014. Jest to również potwierdzenie faktu, że Polacy coraz bardziej cenieni są na arenie międzynarodowej. Sobotni wybór Polski potwierdza, że posiadamy wszelkie potrzebne kompetencje do prowadzenia działań biznesowych w tym obszarze – mówi Przemysław Grzywa, przewodniczący YES for Europe w kadencji 2017.

Przemysław Grzywa pełnił dotąd rolę wiceprzewodniczącego Konfederacji w 2016 roku oraz  wiceprzewodniczącego Forum Młodych Przedsiębiorców RIG w Katowicach. W 2014 roku był stypendystą wyjazdu studyjnego IVLP, finansowanego przez Departament Stanu USA. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w marketingu. Jako przedsiębiorca współtworzy software house revolve.pro oraz biznesowe medium IdeaHub.eu w ramach grupy Spin Digital w Katowicach.

 To dobry czas dla polskich przedsiębiorców, a w szczególności młodych przedsiębiorców. Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach od lat wspiera rozwój przedsiębiorczości w Katowicach, województwie śląskim i całej Polsce, czego przykładami niech będą takie działania, jak np. działalność Forum Młodych Przedsiębiorców, program „Młody Przedsiębiorca”, a przede wszystkim coroczne Young Entrepreneurs and Startups’ Summit podczas Europejskich Kongresów MŚP w Katowicach, które corocznie gromadzą po kilka tysięcy firm z Polski i już prawie z 50 krajów całego świata. Cieszę się, że nasze działania zapoczątkowane w Katowicach i Metropolii Silesia zostały docenione, a nasze doświadczenia wykorzystujemy w skali międzynarodowej– dodaje Janusz Dramski, wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i delegat z Polski do YES for Europe.

Przewodnictwo Polski w YES for Europe potrwa cały 2017 rok.

 

YES for Europe – European Confederation of Young Entrepreneurs – jest główną organizacją zrzeszającą młodych przedsiębiorców w Europie. YES reprezentuje ponad 50 000 przedsiębiorców do 40. roku życia z kilkunastu krajów (Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Grecji, Hiszpanii,  Szwecji, Cypru, Węgier, Portugalii, Bułgarii, Turcji, Albania plus dwóch krajów stowarzyszonych – Armenii i Gruzji). Działalność Konfederacji opiera się o dwa główne cele: reprezentowanie stanowiska młodych przedsiębiorców przed Komisją Europejską oraz wsparcie rozwoju młodych przedsiębiorców w Europie poprzez dostęp do międzynarodowej sieci kontaktów biznesowych. Polskę w Konfederacji reprezentuje Forum Młodych Przedsiębiorców RIG w Katowicach. Wszystkie informacje na temat Konfederacji można znaleźć na stronie http://www.yesforeurope.eu.

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi