Poznaliśmy półfinalistów ABSL Start-Up Challenge

Ponad stu przedsiębiorców zgłosiło swoje projekty do tegorocznej edycji ABSL Start-Up Challenge. Znamy już półfinalistów, którzy w siedmiu miastach Polski staną do walki
o wielki finał.

Konkurs ABSL Start-Up Challenge jest platformą łączącą młodych przedsiębiorców i liderów światowego biznesu z międzynarodowych korporacji. Pierwszym pozwala zaprezentować swoje pomysły i pozyskać środki na ich realizację, drugim pomaga znaleźć nowe, innowacyjne projekty i nieszablonowe rozwiązania do swoich firm. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad sto start-upów specjalizujących się w różnych dziedzinach. Wśród zgłoszeń pojawiła się platforma crowdfundingowa, nowoczesne środki transportu czy spersonalizowane systemy autoryzacji danych. Zgłoszono też projekty łączące ekologiczne rozwiązania z technologią np. antysmogowe systemy grzewcze czy monitoring dla właścicieli pszczół.

Półfinaliści zaprezentują się teraz przed jurorami w siedmiu miastach Polski: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach i Trójmieście. Każdy start-up będzie miał kilka minut, by przekonać potencjalnych inwestorów, że to właśnie jego pomysł jest najbardziej innowacyjny. Finał konkursu odbędzie się 14 czerwca w Łodzi, podczas dorocznej konferencji ABSL. Jest o co walczyć: zwycięzcy pojadą na Polish Tech Day do Londynu. Impreza uznawana jest za jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń, promujących polskie innowacje za granicą.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny etap konkursu, tym bardziej, że stołeczny półfinał będziemy gościć w siedzibie Procter&Gamble w Warszawie. Już na etapie wstępnych eliminacji zauważyliśmy wiele interesujących projektów. Będziemy dalej przyglądać się  uważnie ich potencjałowi, innowacyjności,  możliwości wdrożenia w skali przedsiębiorstwa. Być może znajdziemy wśród uczestników partnera, nad którego pomysłem będziemy wspólnie pracować. ” –  komentuje Janusz Dziurzyński, Dyrektor P&G Global Business Services.

Oto pełna lista półfinalistów:

  • Warszawa: 18 Billon Sp. z oo; Packhelp; phoneid; REBug.IO; Hotaliors; Scanye; cognitum; Hyper Poland; IDEAS ON; naviparking
  • Katowice: HR Factory; Timat; PROMOVOLT; RotobySp. z oo; Princity; Cancer Center; Raibay; Wooddyy
  • Kraków: VoicePin.com; Process Manager; putit; Dron-x; PushPushGo; virtubio; FinFlow;
  • Lódź: TakeTask SA; UnitDoseOne; Tap To Speak; G1ANT; applica.ai; ACTIVY; TaBI.PRO; findspace.com
  • Poznań: BIN-e; Nibulo; Makemind; Friday app; HURTUM; Panolingo; KnoockerSp. z oo
  • Trójmiasto: ControlBee; Skytech Drones; Vigo; talebook.io; Emplocity; HOBNOB.pro; Softgen
  • Wrocław: IDENTT; Energy newSp. z oo; Technovator Sp. z oo; ChallengeRocket.com; BZB UAS; Sky Tronic; RightHello

Można ją też znaleźć na stronie: http://startupchallenge.pl/semifinalists.

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi