Startup EVENTS

Cze
27
wt
BUSINESS MIXER: Przywództwo błękitnego oceanu @ Budynek Maraton ul. Królowej Jadwigi 43
Cze 27@16:00 – 19:00

Business Link i ThinkTHANK zapraszają na Business Mixer: Przywództwo błękitnego oceanu

Goście specjalni:

  • Jacek Santorski – psycholog biznesu
  • Piotr Voelkel – właściciel Grupy Kapitałowej VOX, założyciel Uniwersytetu SWPS

Agenda:

16:00 – 16:30 Rejestracja

16:30 – 16:45 Rozpoczęcie

16:45 – 17:15 Rozmowa z gośćmi specjalnymi o tym jak wyjść ze strefy komfortu i szukać możliwości poza granicami istniejącego popytu rynkowego

17:15 – 17:30 Podsumowanie

17:30 Koktajl i networking

Cze
28
śr
Professionals Business Mixer at Stixx @ STIXX Bar & Grill Plac Europejski 4A,
Cze 28@20:00 – 23:45
Cze
29
czw
#OMGKRK Summer Jam 2017 @ Forum Przestrzenie; ul. Marii Konopnickiej 28
Cze 29@20:00 – Cze 30@02:00
Cze
30
pt
Akademia Prawa dla Startupów @ Kancelaria Prawna Kurpisz i Ziobrowski ul. Podwale 17 lok. 3
Cze 30@10:00 – 16:00

Akademia Prawa dla Startupów to comiesięczne bezpłatne spotkania dla Startupów. W trakcie spotkania postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej, zakładania spółek z o.o., tworzenia umów handlowych, pozyskiwania dofinansowania, tworzenia umów między wspólnikami.
Nasza Akademia skierowana jest do początkujących przedsiębiorców (warunek wzięcia udziału w programie to nieukończone 35 lat).
Chcemy podzielić się naszą wiedzą oraz doświadczeniem. W przystępny sposób podajemy rozwiązania prawne i podatkowe.
W przypadku chęci skorzystania z konsultacji prawnych lub podatkowych proszę wypełnić formularz kontaktowy lub przesłać e-maila na adres kontakt@apstartup.pl.
Spotkania odbywają się co miesiąc, zawsze w ostatni piątek w godzinach 10-16.

Event Sourcing for startups @ Campus Warsaw Ząbkowska 33C (entrance from across Nieporęcka 14 street)
Cze 30@11:00 – 13:00
Event Sourcing for startups @ Campus Warsaw Ząbkowska 33C (entrance from across Nieporęcka 14 street)

Spędzasz miesiące pracując nad pomysłem na biznes, po czym deweloperzy spędzają miesiące tworząc jakościowy kod, ale startup kończy z rozrośniętą aplikacją, nie skupiającą się na tym, co najważniejsze dla użytkowników.

Samo oprogramowanie spełnia swoją funkcję, ale główna wartość dla klienta przysłonięta jest przez wszystkie techniczne problemy, które nie zostały przewidziane we wczesnych fazach projektu.

Czy to Twój powracający koszmar? Czy może jest inne rozwiązanie?

A gdyby już w momencie planowania pracować nad pomysłem biznesowym wraz z deweloperami, w jasny dla każdego uczestnika sposób? A gdyby deweloperzy projektowali system zawsze zrozumiały dla innych stakeholderów i wyraźnie zorientowany na cele biznesowe?

Podczas naszej prezentacji zapoznasz się z Domain-Driven Design (DDD) i Event Sourcing (ES). Ta para pozwoli Tobie i całemu zespołowi używać wspólnych pojęć na każdym etapie rozwoju aplikacji, co umożliwia wspólną analizę potencjalnych zagrożeń, problemów i ich rozwiązań.

Co więcej, separacja spraw biznesowych i technicznych związana z DDD zapewnia, że kod odpowiedzialny za cele biznesowe będzie zawsze wyraźnie wydzielony i zrozumiały. Kluczowe z punktu widzenia biznesowego elementy nie zostaną przysłonięte przez poboczne problemy czy mało istotne technikalia, czy to w fazie planowania, developmentu, czy też przyszłego rozwoju.

Event Sourcing, wschodząca gwiazda wzorców architektonicznych, zapewni, że kluczowy kod źródłowy będzie nie tylko łatwy do analizowania, lecz także lekki, szybki, testowalny i łatwo integrowalny z innymi domenami.

Na prezentacji zostanie również pokazany przykład logiki biznesowej wykorzystującej konkretną implementację ES, a także zostaną omówione niektóre wady tych technik.

Startup to nie tylko pomysł @ Campus Warsaw 33C Ząbkowska
Cze 30@16:00 – 20:00

Startup to nie tylko pomysł …

żeby odniósł sukces potrzeba jeszcze wiedzy dotyczącej rzeczywistości prawno-podatkowej otaczającej każde, nawet najmniejsze, przedsiębiorstwo. Przydatna jest także wiedza z zakresu efektywności prowadzenia działalności. Dlatego Rödl & Partner zaprasza na seminarium na którym przedstawimy następujące tematy:

  1. Regulacje dotyczące działalności innowacyjnej
  2. Źródła finansowania innowacji w Polsce
  3. Aspekty prawne związane z rozpoczęciem działalności w formie spółki, przetwarzaniem danych osobowych i kwestiami związanymi z prawami autorskimi
  4. Lean startup – efektywność od samego początku działania przedsiębiorstwa

Dodatkowo dostępne będą zespoły eksperckie zajmujące się tematami:

  1. Formy prowadzenia ewidencji podatkowej dla jednoosobowej działalności gospodarczej wraz ze sposobem opodatkowania (karta podatkowa, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, zasady ogólne)
  2. Podleganie ubezpieczeniom społecznym przy prowadzeniu działalności gospodarczej

 

Organizatorem wydarzenia jest Rödl & Partner

Rödl & Partner to międzynarodowa firma świadcząca zintegrowane usługi profesjonalne w obszarach: audyt, Business Process Outsourcing, doradztwo podatkowe, doradztwo prawne, consulting. Rödl & Partner obecny jest w 49 krajach w 106 biurach. Na rynku polskim funkcjonuje z powodzeniem od 25 lat, doradzając firmom z różnych branż i segmentów. Niemieckie standardy przekładają się na rzetelność i jakość, które to w połączeniu z wykwalifikowaną kadrą pracowników sprawiają że usługi Rödl & Partner doceniane są przez międzynarodowych przedsiębiorców. Doradzamy w języku polskim, niemieckim i angielskim, a część usług wykonujemy także w języku hiszpańskim, francuskim i włoskim.

Zapraszamy do biur Rödl & Partner w Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

więcej informacji znajdziecie na stronie: http://www.roedl.com/pl/pl/ 

Lip
4
wt
Micro-Meetup and Pitch-Off @ Campus Warsaw 33C Ząbkowska
Lip 4@18:00 – 21:00

On July 4th, John Biggs will be holding a micro-meetup at Campus Warsaw. During the event, you will have 2 minutes to pitch in front of judges and then 2 minutes of questions. No slides, no props, needed.
The winner of the pitch-off will get a table at TechCrunch Disrupt San Francisco 2017 & the 2nd place winner will get two tickets to DisruptSF

Lip
6
czw
The Yggdrasil Coding Challenge #JavaEdition @ Browar Lubicz ul. Lubicz 17i,
Lip 6@18:00 – 21:00
The Yggdrasil Coding Challenge #JavaEdition @  Browar Lubicz ul. Lubicz 17i,

6 lipca o 18:00 w Browarze Lubicz rozpocznie się turniej dla programistów Java – Yggdrasil Coding Challenge. Udział w konkursie jest darmowy, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

To druga edycja konkursu organizowana przez polski oddział globalnej spółki Yggdrasil.

Kto może wziąć udział?

Wydarzenie jest otwarte zarówno dla tych, którzy chcą wziąć udział w konkursie jak i zainteresowanych samą prezentacją.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w turnieju, muszą się zarejestrować mailowo na  codingchallenge@yggdrasilgaming.com

W tytule maila wpisz „Registration for YggdrasilCodingChallenge”, a w treści swoje imię i nazwisko oraz stanowisko, na jakim pracujesz.

Nagrody dla finalistów:

1. Zegarek sportowy Spartan
2. Słuchawki Plantronics BackBeat Pro 2
3. Voucher do restauracji

Agenda:

17:30 Rejestracja – beer o’clock
18:00 Prezentacja – wkrótce ogłosimy temat
18:30 Reguły turnieju
19:00 Zaczynamy pierwszą rundę Coding Challenge!
21:30 Ogłoszenie zwycięzcy i przyznanie nagrody

Dla tych, którzy jeszcze się wahają – krótkie podsumowanie pierwszej edycji na YouTube.

 

O Organizatorze

Yggdrasil Polska specjalizuje się w tworzeniu gier dla kasyn online. Swoje biura ma już na Malcie, w Sztokholmie i na Gibraltarze. W Krakowie rozwija się centrum technologiczne firmy, którym obecnie pracuje 80 osób. W tym roku spółka zdobyła tytuł Innowatora Roku podczas gali International Gaming Awards w Londynie. To kolejne wyróżnienie po zeszłorocznej wygranej w kategorii Gaming Software Supplier (Dostawca Oprogramowania Dla Branży Kasynowej).

 

 

Lip
7
pt
Startup Weekend Olsztyn #3 @ Centrum Innowacji i Transferu Technologii Prawocheńskiego 9
Lip 7@17:00 – Lip 9@19:30
Startup Weekend Olsztyn #3 @ Centrum Innowacji i Transferu Technologii Prawocheńskiego 9

Wszystkie imprezy Startup Weekend organizowane są w ramach tego samego podstawowego modelu: każdy jest mile widziany, by przedstawić swój pomysł na biznes i otrzymać informację zwrotną od innych uczestników oraz zaproszonych mentorów. Kilkuosobowe multidyscyplinarne zespoły tworzą się organicznie wokół najlepszych pomysłów (jak określono w głosowaniu powszechnym), a następnie rozpoczyna się 54 godzinny szał tworzenia modelu biznesowego, kodowania, projektowania i testowania rynku. Weekendy kończą się prezentacjami stworzonych prototypów przed liderami przedsiębiorczości, co jest świetną okazją do ponownej weryfikacji pomysłów i zebrania krytycznej informacji zwrotnej.

Lip
16
nie
Gdańsk Business Week 2017 @ Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, ul. Lęborska 3b
Lip 16 – Lip 21 całodniowy

Ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji Gdańsk Business Week!

Wydarzenie odbywające się w Trójmieście już po raz siódmy, tym razem w dniach 16-21 lipca 2017 r., jest niepowtarzalną okazją do rozwinięcia swoich umiejętności z zakresu przedsiębiorczości i kreatywności. Szansę na zgłoszenie się ma każdy w wieku 15-19 lat w dniach 15 maja – 18 czerwca 2017.

Sześć dni pełnych wyzwań, integracji, przygody i słów „Yes, I can!”!

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami programu i zasadami rekrutacji.

Przejdź do paska narzędzi