Trwa rekrutacja do programu Startup Hub Warsaw! Dla najlepszych szansa na inwestycję 1mln zł!

Praca z najlepszymi ekspertami zajmującymi się startupami, udział w programie akceleracyjnym i 30 000 zł czekają na przedsiębiorców i pomysłodawców innowacyjnych projektów, którzy zgłoszą się do programu Startup Hub Warsaw. To inicjatywa miasta st. Warszawy, które postanowiło założyć miejski akcelerator przeznaczony specjalnie dla projektów nie tylko z Polski, ale i całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Masz pomysł na innowacyjny biznes? A może jesteś założycielem startupu z sektora nauk przyrodniczych, oprogramowania i Internetu rzeczy (IoT)? W niedzielę 24. lipca zakończy się rekrutacja do darmowego programu!

Uczestnicy akceleratora będą mogli pracować m.in z Markiem Borzestowskim (twórcą Wirtualnej Polski), Zygmuntem Grajkowskim (Partnerem Zarządzającym Giza Polish Ventures, ekspertem branży innowacji) czy prof. Tomaszem Ciachem, którego wynalazki robią karierę i pieniądze. Do programu mogą przystąpić nie tylko startupy, ale także zespoły projektowe i „samotne wilki” , czyli osoby nie posiadające jeszcze własnej firmy. Jedynym warunkiem jest przedstawienie rewolucyjnego rozwiązania, nadającej się do komercjalizacji technologii lub unikalnego formatu biznesowego. Do wygrania czeka 30 000 złotych i inne atrakcyjne nagrody!

„Najlepsze uczelnie techniczne w kraju, dogodne położenie pomiędzy Wschodem a Zachodem, hub lotniczy obsługujący codziennie 18.000 pasażerów, wspaniałe i rozpoznawalne na świecie środowisko startupowe sugerują że miejsca starczy dla liderów z całej Europy, zapraszamy do Warszawy.” Mówi Michał Olszewski wiceprezydent m.st. Warszawa.

Fundacja Startup Hub Poland od 4 lat przyciąga do naszego kraju polskich wynalazców działających poza granicami oraz największych talentów inżynieryjnych ze świata. Startup Hub Poland widoczny jest we wszystkich krajach regionu. Tylko w ostatnim roku do Hubu trafiło ponad 600 projektów high-tech. Międzynarodowy team inwestycyjny z warszawskiego Mokotowa wsparł w ramach pilotażowego programu Bridge Alfa 8 najlepszych zespołów tworząc z nimi startupy finansowane w wysokości 1,5 mln złotych każdy.

„Zapotrzebowanie na wysokokaloryczne projekty made-in-Poland jest dziś ogromne. Przyszedł czas na made-in-Warsaw, czyli miejskie wcielenie Startup Hubu, żeby dać zapłon kolejnemu pokoleniu. Warszawa jest dla nas oczywistym wyborem” – wyjaśnia Maciej Sadowski, prezes Startup Hub Poland. „Teraz i tylko teraz mamy szasnę stworzyć nad Wisła alternatywę dla inżynierów z regionu, żeby nie musieli migrować na zachód. W Warszawie jest wszystko, żeby rozwijać startupy konkurencyjne na świecie. Z drugiej strony Warszawa, tak jak kiedyś Dolina Krzemowa, nie zrealizuje swojego pełnego potencjału bez świeżej krwi z innych części świata”.

Talentowi trzeba pomóc. Wybór odpowiedniej ścieżki rozwoju, partnerów, opracowanie opłacalnego modelu biznesowego, w końcu zwrócenie uwagi inwestorów i wejście na rynek – to skomplikowany droga, który najlepiej pokonać z doświadczonymi przewodnikami.

„Każdy projekt ma przed sobą własne wyzwania. Praca jeden na jeden z właściwym mentorem to dla wielu teamów nieosiągalne marzenie. Sama też spodziewam się ciekawej pracy. W końcu naszymi podopiecznymi może być przyszły Pasteur, Skłodowska, Łomonosow czy Wozniak. To dobrze, że warszawskie środowisko innowacyjne skorzysta ze współpracy z zagranicznymi talentami tu, w Polsce.” – mówi Olga Kozierowska, promotorka innowacyjnego biznesu, założycielka Sukcesu Pisanego Szminką.

startup_HUB

Rekrutacja do programu Startup Hub Warsaw kończy się już w tym tygodniu. Pytania, na jakie trzeba będzie odpowiedzieć w drodze po pieniądze i spełnienie biznesowych ambicji, można znaleźć na stronie http://startuphub.pl/warsaw/

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi