Trwa rekrutacja do Go Creative. Biznes na Start

Niemal 130 osób otworzyło firmę w Gdańsku dzięki projektowi Go Creative. Biznes na Start. Wciąż istnieje szansa na dołączenie do tego grona. Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER przedłuża rekrutację do projektu, który daje szansę na dofinansowanie z puli 60 tys. zł na start firmy, udział w szkoleniach i nawiązanie licznych kontakty biznesowych. Pomysły na biznes można zgłaszać do 16 marca 2016 roku na stronie: http://biznesnastart.pl.

Udział w Go Creative. Biznes na Start to realna szansa na przekształcenie pomysłu w udany biznes. Projekt, finansowany ze środków Miasta Gdańska, skierowany jest do twórców nowych technologii, takich jak gry komputerowe czy aplikacje, a także artystów, którzy do tej pory nie mieli styczności z biznesem.

Projekt, który w tym roku będzie miał już 14. odsłonę, chwalą dotychczasowi uczestnicy:

Udział w Go Creative. Biznes na Start zwiększył naszą świadomość biznesową i spopularyzował nasz projekt – przekonuje Bartek Zaborowski, uczestnik 13. edycji „Go Creative”, współtwórca Game of Quests, aplikacji aktywizującej graczy.

Zachęcam twórcze osoby do udziału w projekcie. To świetny program dla startujących z własnym kreatywnym biznesem – dodaje kolejna uczestniczka Kamila Chyła – twórczyni firmy IKIMASA, oferującej wsparcie kobietom w rozwoju biznesów on-line.

Co zyskują uczestnicy „Go Creative. Biznes na Start”:

Nasz program na samym początku drogi zawodowej daje uczestnikom, to czego brakuje wielu młodym przedsiębiorcom: merytoryczną wiedzę, biznesowe kontakty, promocję i fundusze – dodaje Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Takie wsparcie przekłada się na wyniki, co potwierdzają historie udanych biznesów powstałych w ramach „Go Creative”:

Świetnie na rynku radzi sobie Bang Bang Design, jedna z czołowym pracowni graficznych w regionie. Inny uczestnik ­– Aeon Form – nadał nowy wymiar przemysłowi funeralnemu, tworząc futurystyczne nagrobki cenione w Polsce i za granicą. A to tylko kilka przykładów kreatywnych projektów rozwiniętych pod skrzydłami STARTERA – mówi Kinga Kuczyńska ze STARTERA.

Po zakończeniu rekrutacji, 16 marca 2016 roku, organizatorzy wyłonią najciekawsze pomysły, których autorzy zaprezentują się przed jury zgromadzonym w STARTERZE. Tym samym zdobędą pierwsze doświadczenie w prezentowaniu swojego biznesu przed potencjalnymi inwestorami. 20 z nich zakwalifikuje się do projektu i przejdą etap preinkubacji wypełniony szkoleniami biznesowymi i konsultacjami z mentorami. Osoby, które zdecydują się na rozpoczęcie swojej przygody z biznesem i zarejestrowanie głównej siedziby firmy w Gdańsku, wezmą udział w konkursie na najlepszy model biznesowy, którego zwieńczeniem będzie finał. Jego laureaci  przejdą do kolejnego etapu – inkubacji, a zdobywca pierwszego miejsca otrzyma m.in. nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł.

W trakcie rekrutacji istnieje szansa na konsultacje pomysłu drogą telefoniczną. Szczegóły i rejestracja do „Go Creative. Biznes na Start” znajdują się na stronie: www.biznesnastart.pl. Termin zgłoszeń mija 16 marca 2016 roku.

 


 

Projekt „Go Creative. Biznes na Start”, organizowany przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, obejmuje kompleksowe, aktywne wsparcie dla osób planujących założenie własnej firmy na terenie Gdańska w obszarze branż kreatywnych.

Na uczestników konkursu czeka cykl szkoleń z zakresu przedsiębiorczości, doradztwo ze strony ekspertów i praktyków branży, przygotowanie do stworzenia modelu biznesowego swojej działalności oraz networking, wymiana idei i pomysłów – w sumie 80 godzin intensywnej pracy nad rozwojem pomysłów, dzięki którym będą mogły się one przerodzić w biznes!

Projekt trwa od lutego do lipca (okres preinkubacji) oraz od sierpnia do listopada (proces inkubacji). W czerwcu ma miejsce wielki finał, podczas którego wyłonionych zostanie 5 zwycięskich firm, a zdobywca pierwszego miejsca otrzyma m.in. nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł na rozwój swojego biznesu. Pula wszystkich nagród wynosi ok. 60 tys. zł. Projekt jest finansowany ze środków Miasta Gdańska. Sponsorem Projektu jest Grupa Energa.

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi