Co ty wiesz i pitchowaniu? W Krakowie ruszają warsztaty dla startupowców

Już 6. czerwca w Krakowie odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Leaware Startup School. Krakowskie spotkanie dedykowane jest startupowcom, którzy chcą skutecznie pozyskać inwestora, przygotować dobry pitch oraz zbudować społeczność wokół swojego produktu. Zapisy już trwają. Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto się pośpieszyć.

Co w programie?

Celujemy w startupy, które mają już swój produkt i chcą go dalej rozwijać. Stąd też dobór tematów i prelegentów, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach – mówi Zbyszek Waz, Managing Director w Leaware Software House. Brakuje odpowiednio narzędzi do zarządzania starupem. Jeszcze bardziej brakuje praktycznych zastosowań łączenia różnych metodyk – dodaje Waz.

Spotkanie rozpocznie się od prezentacji Piotra Zakrzewskiego – doświadczonego trenera biznesu, który opowie jak przygotować skuteczny pitch. Kasia Wabik, szkoleniowiec z zakresu budowania community, przekona, że społeczność jest ważna i podpowie, jak ją monetyzować. Natomiast Tomasz Soroka pokaże, jak efektywnie połączyć metodykę Lean Startup i Agile.

Nowy format dla startupów

Jak deklarują organizatorzy, Leaware Startup School to nowy format spotkań dla startupowców.

Z naszych obserwacji wynika, że głównym problemem, z jakim borykają się twórcy startupów, jest mentalność. Mamy silne zaplecze techniczne i wiedzę, jak robić dobre, konkurencyjne produkty. Ogranicza nas mentalność, która nie pozwala mówić otwarcie o biznesowych porażkach, sukcesach i pomysłach. Chcemy, aby Leaware Startup School był platformą wymiany wiedzy i praktycznych doświadczeń, na której te bariery znikną – mówi Zbyszek Waz, pomysłodawca i organizator.

Chcemy dzielić się wiedzą

Obecnie na rynku wydarzeń dla IT i startupów przybywa małych, bardzo specjalistycznych spotkań, dotyczących np. konkretnego języka programowania, które najczęściej organizują pasjonaci danej tematyki.

Kolejna zmiana, którą dostrzegam na tym polu, to zwiększona aktywność firm IT. Coraz częściej wspierają one lub organizują własne wydarzenia. Podejrzewam, że ten trend się utrzyma. Co cieszy – nie są to już spotkania nastawione wyłącznie na bezpośrednią rekrutację nowych pracowników, ale w znacznej części na dzielenie się wiedzą. Warto też zauważyć zwiększoną liczbę wydarzeń branżowych organizowanych na krakowskich uczelniach, dzięki czemu studenci dowiadują się o #omgkrk i dołączają do społeczności – komentuje Krzysztof Hostyński z crossweb.pl.

Kraków pod znakiem startupów

O tym, że Kraków rozpieszcza startupowców i freelancerów wiadomo nie od dziś. Co miesiąc mogą oni wybierać spośród ok. 60 warsztatów i szkoleń z zakresu technologii, zarządzania i marketingu. Leaware Startup School to nowy format ogólnopolskich spotkań, który zaczyna swój cykl właśnie w Krakowie.

Szczegółowych informacji na temat wydarzenia udziela Aneta Wojnar: anetawojnar@gmail.com

Zapisy: https://www.facebook.com/events/290705968043809/

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi