Event Sourcing for startups

Kiedy:
30 Czerwiec 2017@11:00 – 13:00
2017-06-30T11:00:00+02:00
2017-06-30T13:00:00+02:00
Gdzie:
Campus Warsaw Ząbkowska 33C (entrance from across Nieporęcka 14 street)
03-736 Warszawa Polska
Koszty:
Bez opłat
Event Sourcing for startups @ Campus Warsaw Ząbkowska 33C (entrance from across Nieporęcka 14 street)

Spędzasz miesiące pracując nad pomysłem na biznes, po czym deweloperzy spędzają miesiące tworząc jakościowy kod, ale startup kończy z rozrośniętą aplikacją, nie skupiającą się na tym, co najważniejsze dla użytkowników.

Samo oprogramowanie spełnia swoją funkcję, ale główna wartość dla klienta przysłonięta jest przez wszystkie techniczne problemy, które nie zostały przewidziane we wczesnych fazach projektu.

Czy to Twój powracający koszmar? Czy może jest inne rozwiązanie?

A gdyby już w momencie planowania pracować nad pomysłem biznesowym wraz z deweloperami, w jasny dla każdego uczestnika sposób? A gdyby deweloperzy projektowali system zawsze zrozumiały dla innych stakeholderów i wyraźnie zorientowany na cele biznesowe?

Podczas naszej prezentacji zapoznasz się z Domain-Driven Design (DDD) i Event Sourcing (ES). Ta para pozwoli Tobie i całemu zespołowi używać wspólnych pojęć na każdym etapie rozwoju aplikacji, co umożliwia wspólną analizę potencjalnych zagrożeń, problemów i ich rozwiązań.

Co więcej, separacja spraw biznesowych i technicznych związana z DDD zapewnia, że kod odpowiedzialny za cele biznesowe będzie zawsze wyraźnie wydzielony i zrozumiały. Kluczowe z punktu widzenia biznesowego elementy nie zostaną przysłonięte przez poboczne problemy czy mało istotne technikalia, czy to w fazie planowania, developmentu, czy też przyszłego rozwoju.

Event Sourcing, wschodząca gwiazda wzorców architektonicznych, zapewni, że kluczowy kod źródłowy będzie nie tylko łatwy do analizowania, lecz także lekki, szybki, testowalny i łatwo integrowalny z innymi domenami.

Na prezentacji zostanie również pokazany przykład logiki biznesowej wykorzystującej konkretną implementację ES, a także zostaną omówione niektóre wady tych technik.

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi