My Yummie czyli gotowanie po sąsiedzku

W dniu 16 maja 2016 r. odbyło się oficjalne otwarcie serwisu internetowego www.MyYummie.com, który umożliwia użytkownikom dzielenie się domowymi posiłkami.

Mechanizm działania serwisu jest prosty:

Umiesz i lubisz gotować?

Dziel się smakiem! Przyrządzaj posiłki i częstuj nimi innych. Dodaj cenę, lokalizację, idatę oraz ustal, ile osób możesz przyjąć. Możesz zaprosić gości do wspólnego ucztowania w Twojej domowej przestrzeni, jak również zaoferować porcje posiłków na wynos. Gotowanie po sąsiedzku z MyYummie to przyjemny sposób na ekonomiczne i ekologiczne gotowanie: nic się nie zmarnuje, a Twoi goście zapłacą za swoją porcję. Dzielić możesz się wszystkim: pojedynczymi posiłkami, przetworami, wypiekami, czy wielodaniowymi biesiadami – wybór należy do Ciebie.

Zatęskniłeś za prawdziwymi domowymi smakami?

MyYummie umożliwi Ci odnalezienie domowych posiłków w Twoim sąsiedztwie. Na stronie posiłku odnajdzieszopis potrawy, cenę oraz informacje o Gospodarzu i innych gościach, którzy już potwierdzili swoją obecność. Otwórz się na zupełnie nowe doświadczenia i zasiądź do wspólnego stołu z kimś z sąsiedztwa. Poczujesz prawdziwie domową atmosferę wspólnej biesiady i zasmakujesz w lokalnych przysmakach. Dla zabieganych lub tych, którzy chcą delektować się posiłkiem w innych okolicznościach, dedykujemy opcję odebrania posiłku na wynos.

my_yummie_03

Idea gotowania po sąsiedzku jest słuszna, bo promuje zdrową, ekologiczną i ekonomiczną kuchnię, nawiązywanie więzi społecznych, wrażliwość na problem izolacji osób starszych i problem marnotrawstwa żywności. Pozwala zwyczajnym ludziom dorobić do pensji, renty, stypendium, emerytury, albo zjeść smaczny, zdrowy i tani posiłek w sąsiedztwie.

Pierwsze posiłki zostały już zarejestrowane w Warszawie i Gdańsku. Czas na kolejne miasta.

zajrzyjcie na My Yummie i do mediów społecznościowych, m.in. na profile na Facebooku  oraz Instagramie.

Inicjatorką serwisu jest Paulina Zielińska, urodzona w Toruniu doktorantka Szkoły Głównej Handlowej, która porzuciła dla rozwijania własnego startupu pracę w korporacji.

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi